دانشگاه سوربن فرانسه

بدون شک اسم دانشگاه سوربن پاریس به گوشتون خورده. این دانشگاه برترین دانشگاه فرانسه محسوب میشه. ویدیو رو ببینین تا اطلاعات جذابی در موردش کسب کنین، شاید شما یکی از دانشجوهای آینده این دانشگاه باشین!

متن ویدئو

امروز میخوایم در مورد برترین دانشگاه فرانسه یعنی سوربون صحبت کنیم.

وقتی حرف از تحصیل توی فرانسه میشه قطعا اولین چیزی که تو ذهنتون میاد ، دانشگاه سوربن پاریسه. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1160 میلادی برمیگرده . طبق رنکینگ وبسایت US NEWS  این دانشگاه رتبه اول در فرانسه و رتبه 46 در سطح جهانی رو به خودش اختصاص داده. همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های فرانسه به شمار میره ، به همین دلیل افرادی مانند ماری کوری ، پیر کوری ، رونالد بارتس ، نیکولا سارکوزی، کارلا برونی ، دکتر علی شریعتی و امانوئل مکرون از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستن.

 این دانشگاه دوره های تحصیلی زیادی رو، از مقطع کارشناسی تا دکترا، در رشته های هنر، علوم انسانی، علوم طبیعی، مهندسی، زبان های خارجی ، پزشکی و پیراپزشکی، ارائه میده.

شهریه تحصیل در این دانشگاه به زبان فرانسوی برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس و ارشد سالانه بین 250 تا 350 دلاره.

توی دانشگاه سوربن رشته ها به زبان فرانسوی ارائه میشه اما برای بعضی رشته ها به زبان انگلیسی هم امکان تحصیل وجود داره. نکته اینه که برای زبان فرانسوی شما باید جهت تحصیل در رشته های پزشکی حداقل مدرک C1 و برای رشته های غیر پزشکی حداقل B2 رو داشته باشین.

دانشجویان سوربن میتونن برای یک ترم یا یک سال در موسسات همکار مانند دانشگاه مک گیل ،  دانشگاه تورنتو کانادا، کینگز کالج لندن و دانشگاه وارویک انگلیس در خارج از کشور تحصیل کنند.

همچنین دانشجوها در پردیس های دانشگاه سوربن میتونن در انجمن های علمی عضو بشن و در برنامه هایی که دانشگاه براشون تدارک میبینه و یا برنامه هایی که خودشون برگزار میکنن، مثل کنسرت، جشنواره های هنری، نمایشگاه و مسابقات مختلف، شرکت کنن. در صورت عضویت در انجمن های علمی، دانشگاه از پروژه های شما  ، حتی حمایت مالی میکنه.  با تحصیل در این دانشگاه در قلب پاریس، میتونین از ده ها کتابخونه تخصصی بهره مند بشین.

از لحاظ مسکن هم شما لازم نیست نگرانی داشته باشین ، چون دانشگاه سوربن خوابگاه هایی رو به شکل خصوصی یا مشترک برای دانشجوهاش در نظر گرفته.

اگر هم مایل به اجاره آپارتمان شخصی هستین، میتونین کمک هزینه از دانشگاه دریافت کنین.

در پردیس های دانشگاه سوربن و خارج از دانشگاه، کافه تریا و رستوران هایی برای استفاده دانشجو ها وجود داره ، که قابل رزرو کردن هم هستن ، و روز و ساعت های کار اونا رو میتونین از سایت رسمی دانشگاه سوربن چک کنین.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونین از طریق خطوط ارتباطی موسسه مشاوره کاملی رو دریافت کنین.

برای مهاجرت آماده اید؟

در اولین فرصت با مشاورین ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما؛ بهترین راهکارهای مهاجرت را به شما ارائه نمایند

نظرات و سوالات شما

منتظر سوالات و دیدگاه های شما هستیم

موضوع : دانشگاه سوربن فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.