شهرهای دانشجویی فرانسه

شهرهای دانشجویی فرانسه

حتما خیلیاتون از فرانسه زیاد شنیدین و به عنوان یکی از کشورهای زیبای اروپایی، آرزوی زندگی یا تحصیل در اونجا رو دارین.
توی این پست در مورد سه شهر دانشجویی فرانسه، پاریس، استراسبورگ و لیون، ویژگی‌های اون‌ها و همچنین هزینه‌ها توضیح مختصری دادیم. امیدواریم که به دردتون بخوره.

متن ویدئو

امروز قصد دارم در این ویدیو درمورد سه شهر دانشجویی فرانسه و ویژگی های مثبت اون صحبت کنم.
اولین گزینه برای تحصیل در فرانسه شهر پاریس است پاریس شهری که به خاطر وجود دانشگاه های برتر و داشتن شهرت جهانی افراد زیادی رو جذب خودش میکنه، وجود دانشگاه هایی مثل دانشگاه پلی تکنیک که رتبه ۵۹ در جهان رو داره و همچنین دانشگاه سوربن که رشته هایی نظیر حقوق اقتصاد رشته های مربوط به هنر و علوم انسانی در آن تدریس می شود. از ویژگی‌های مثبت این شهر وجود سیستم حمل و نقل عمومی با کیفیت هست که برای دانشجوها اهمیت زیادی داره.
شهر دوم استراسبورگ این شهر جزو پرطرفدارترین شهرهای دانشجویی فرانسه است، استراسبورگ در شرق فرانسه و مقر رسمی پارلمان اروپا ست. دانشجوها در این شهر تقریباً ۲۰ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. این شهر مقر بیش از از ۲۰ موسسه بین المللی مثل شورای اروپا و پارلمان اروپاست. هزینه اقامت دانشجو در این شهر در ماه به طور متوسط ۴۰۰ یورو و هزینه زندگی حدود ۸۷۰ یورو هست.
شهر لیون: این شهر در شرق فرانسه قرار دارد و کیفیت زندگی دانشجویی در این شهر بالاست. لیون دومین قطب علمی کل فرانسه است به همین دلیل سطح آموزش بالاست.
یکی از دلایل محبوبیت این شهر برای دانشجویان نفوذ بین المللی بالا برای تبادل دانشجوست، وجود ۷۰۰ شریک برای تبادل دانشجو در کل اروپا این امکان را به دانشجو میدهد که برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگر اروپا سفر کند.
نکته مثبت دیگه زنده بودن شهر این شهر موزه و فستیوال های زیادی دارد.
هزینه دانشجو برای تامین هزینه زندگی در لیون حدود ۸۵۰ یورو و هزینه خوابگاه دانشجویی به طور متوسط ۳۹۰ یورو در ماه هست.

برای مهاجرت آماده اید؟

در اولین فرصت با مشاورین ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما؛ بهترین راهکارهای مهاجرت را به شما ارائه نمایند

نظرات و سوالات شما

منتظر سوالات و دیدگاه های شما هستیم

موضوع : شهرهای دانشجویی فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.