مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند با مهاجران

شرایط مهاجرت به این کشور اروپایی زیبا را بهتر بشناسیم

مهاجرت به هلند روش‌های بسیار متنوعی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در این مطلب با شما بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت تحصیلی
به هلند

کشور هلند نیز یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی به‌شمار می‌آید؛ چرا که شرایط این کشور برای مهاجرت تحصیلی بسیار مناسب است و شما می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های جهان که در هلند هستند، تحصیلات خود را ادامه دهید.

مهاجرت کاری
به هلند

برای این که بتوانید به هلند از طریق ویزای کاری مهاجرت کنید، باید دارای تخصص بالا در زمینه کاری خود باشید تا کارفرمایی که در کشور هلند به دنبال نیروی کار می‌گردد، مجاب شود برای شما ویزای کار تهیه کند.

مهاجرت به هلند
از طریق سرمایه گذاری

کشور هلند نیز این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در اقتصاد این کشور، به هلند مهاجرت کنند. حداقل هزینه سرمایه‌گذاری در هلند یک میلیون و 250 هزار یورو است.

مهاجرت به هلند؛ رویایی جذاب و دست‌یافتنی

طی سال‌های اخیر مهاجرت به دغدغه اصلی بسیاری از خانواده‌ها و جوانان ایرانی تبدیل شده است؛ چرا که با افزایش تورم و کاهش سطح درآمدها، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که باقی عمر خود را در یک کشور پیشرفته با اقتصادی باثبات بگذرانند. یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در مهاجرت، انتخاب یک کشور مناسب است. هلند یکی از مناسب‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورها برای مهاجرت می‌باشد. بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به هلند با روش‌های مختلفی مانند تحصیلی و کاری هستند. در این مطلب با انواع روش‌های مهاجرت به کشور هلند و مزایا و معایب این روش‌ها آشنا می‌شویم.

مهاجرت به هلند

چرا هلند مقصدی جذاب برای مهاجرت است؟

انتخاب مقصد درست می‌تواند احتمال موفقیت مهاجرت شما را به میزان زیادی بالا ببرد. یک کشور مناسب مهاجرت باید ویژگی‌هایی مانند نرخ بیکاری پایین، دانشگاه‌های خوب، اقتصاد باثبات، نرخ دستمزد بالا و هزینه مناسب زندگی داشته باشد. کشور هلند به‌عنوان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپا و جهان، مقصد بسیاری از مهاجرین ایرانی و خارجی است. هلند به دلایل زیادی مانند نرخ بیکاری پایین، رشد اقتصادی بالا، اقتصاد باثبات و پویا، خدمات عمومی خوب و امنیت بالا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است.

جمعیت کشور هلند حدود 18 میلیون نفر است و مساحت آن نیز در حدود 41 هزار مترمربع می‌باشد. نسبت تناسب بین جمعیت و مساحت این کشور بسیار خوب است و این امر باعث می‌شود که پراکندگی جمعیت در کشور هلند بسیار مناسب باشد. پراکندگی جمعیت خوب به این معنی است که شما می‌توانید به بسیاری از شهرهای هلند بدون نگرانی بابت خدمات رفاهی و اجتماعی، مهاجرت کنید. همچنین جمعیت پایین کشور هلند این اجازه را به شما می‌دهد که در شهرهای بزرگ این کشور مانند آمستردام، به‌دوراز شلوغی زندگی آرام و جذابی را تجربه کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب کشور هلند که آن را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است، تنوع بالای مشاغل موردنیاز در این کشور می‌ّباشد. تنوع بالای مشاغل این امکان را به شما می‌دهد که پس از پایان تحصیل در این کشور، بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن شغل موردنظر خود را در هلند پیدا کنید. باید اشاره کرد که مشاغلی مانند مهندسی نرم‌افزار، مهندسی کشاورزی، مهندسی عمران و مهندسی آب و فاضلاب از مهم‌ترین مشاغل در کشور هلند به‌شمار می‌آیند. این کشور قطب کشاورزی اروپا نیز است.

مهاجرت به هلند

تنوع بالای روش‌های مهاجرت به هلند

افراد برای مهاجرت به هلند انتخاب‌های بسیار متنوعی مانند مهاجرت به روش تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری و ازدواج دارند. هر یک از این روش‌ها دارای شرایط، مزایا و معایب مخصوص به خود است و شما می‌توانید بسته به بودجه، توانایی‌ها و شرایط خود یکی از این روش‌های مهاجرت به هلند را انتخاب کنید. باید اشاره کرد که برای انتخاب روش مهاجرت خود باید تمام شرایط خود را بررسی کرده و سپس از خدمات مشاوره‌ای آژانس‌های مهاجرتی استفاده کنید تا مهاجرت شما اصولی و بدون دردسر انجام شود. مهاجرت یک تصمیم بزرگ و پرریسک است و شما باید تمام جوانب آن را قبل از انجام آن، در نظر بگیرید.

مهاجرت تحصیلی به هلند؛ آسان و کم‌هزینه

یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی که طی دو دهه اخیر در میان دانشجویان ایرانی رایج بوده، مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی است. کشور هلند نیز یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی به‌شمار می‌آید؛ چرا که شرایط این کشور برای مهاجرت تحصیلی بسیار مناسب است و شما می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های جهان که در هلند هستند، تحصیلات خود را ادامه دهید. افراد می‌توانند برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به کشور هلند مهاجرت کنند.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل یکی از کم‌ریسک‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای اندک به‌خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به یکی از بهترین کشورهای اروپایی مهاجرت کنید. باید توجه داشت که هزینه مهاجرت تحصیلی به کشور هلند در مقطع کارشناسی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد؛ چرا که عموما دانشگاه‌ها به دانشجویان کارشناسی هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و این دانشجویان باید هزینه‌های زندگی خود را شخصا پرداخت کنند. با شرایط، مزایا و معایب مهاجرت به هلند از طریق تحصیل آشنا می‌شویم.

مهاجرت به هلند

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کشور هلند بسته به مقطعی که می‌خواهید در این کشور تحصیل کنید متفاوت است. برای مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند شما نیاز به مدرک دیپلم و مدرک زبان آیلتس 5.5  الی 6 دارید. هزینه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند بین 8 الی 10 هزار یورو است که شما باید آن را پرداخت کنید. باید اشاره کرد که اگر شما دارای رزومه‌ای خاص و منحصربه‌فرد مانند مدال المپیادهای جهانی باشید، می‌توانید بدون هزینه و با دریافت بورسیه در کشور هلند تحصیل کنید. شرایط و هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور هلند به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی ارشد: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند شما نیاز به مدرک لیسانس و مدرک زبان آیلتس 6.5 دارید. باید اشاره کرد که ریز نمرات دوره لیسانس تاثیر زیادی در احتمال قبولی شما در دانشگاه‌های هلند برای مقطع کارشناسی ارشد دارد. هزینه تحصیل در این مقطع نیز سالانه بین 8 الی 12 هزار یورو متغیر است. باید اشاره کرد که امکان دریافت بورسیه در این مقطع نیز وجود دارد اما رزومه و مدرک شما باید بسیار قوی و معتبر باشد تا بتوانید بورسیه دانشگاه‌های هلند را دریافت کنید
 • مقطع دکتری: عموما تحصیل در مقطع دکتری در کشورهای خارجی بسیار دشوار است و شما باید دارای رزومه خوب، مدرک معتبر و نمره مدرک آیلتس خوبی باشید. تحصیل در مقطع دکتری هزینه‌ای ندارد و عموما دانشگاه‌ها تمام هزینه‌های تحصیل در این مقطع را پرداخت می‌کنند. همچنین مقداری از هزینه زندگی دانشجو نیز در این مقطع به او پرداخت می‌شود
مهاجرت به هلند

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به هلند

مانند تمام روش‌های مهاجرتی، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل نیز دارای مزایا و معایبی است. از معایب این روش مهاجرت به هلند می‌توان به مواردی مانند دشواری قبولی در دانشگاه‌های خوب هلند، نبود اجازه کار در کنار تحصیل و زمان محدود ویزای تحصیلی اشاره کرد. بعد از پایان تحصیل در کشور هلند، دانشجویان به مدت یک سال فرصت دارند تا شغلی پیدا کرده و وارد بازار کار شوند. اگر افراد طی این یک سال شغلی پیدا نکنند، باید به کشور خود برگردند. شایان‌ذکر است که باتوجه‌به نرخ پایین بیکاری کشور هلند، تقریبا بیشتر دانشجویان موفق می‌شوند که طی مهلت یک ساله، شغل موردعلاقه خود را پیدا کنند. مزایای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل عبارت‌اند از:

 • تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان
 • دسترسی به بهترین استادها در رشته تحصیلی دانشجو
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی
 • وجود بازار کار خوب بعد از پایان دوره تحصیل
 • نرخ دستمزد بالا در کشور هلند
 • امکان دریافت اقامت دائم بعد از دریافت ویزای کار

مهاجرت کاری به کشور هلند؛ راهی برای افزایش درآمد

بسیاری از افراد شرایط مناسب مهاجرت تحصیلی مانند سن، تمکن مالی و توانایی تحصیل را ندارند. برای این افراد روش‌های مختلف دیگری مانند سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق کار نیز وجود دارد تا بتوانند با مهاجرت به یک کشور اروپایی، لذت یک زندگی بی‌دغدغه را تجربه کنند. مهاجرت کاری یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی به کشور هلند است. این روش مناسب افرادی است که سن آن‌ها برای تحصیل مناسب نیست اما دارای تخصص در زمینه کاری خود هستند. همچنین بسیاری از افراد مانند پزشکان نیز بعد از پایان دوره تحصیل خود تصمیم به مهاجرت می‌گیرند.

مهاجرت به هلند

یکی از ویژگی‌های جذاب مهاجرت کاری، ریسک و هزینه پایین آن است؛ چرا که شما برای مهاجرت به کشور هلند از طریق کار، نیازی به پرداخت هزینه تحصیل یا سرمایه‌گذاری ندارید و با تخصص خود می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. برای این که بتوانید به هلند از طریق ویزای کاری مهاجرت کنید، باید دارای تخصص بالا در زمینه کاری خود باشید تا کارفرمایی که در کشور هلند به دنبال نیروی کار می‌گردد، مجاب شود برای شما ویزای کار تهیه کند. همچنین باید در زمینه کاری شما در کشور هلند نیز کمبود نیروی کار وجود داشته باشد. با شرایط، مزایا و معایب مهاجرت کاری به هلند آشنا می‌شویم.

شرایط و مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به کشور هلند

مهاجرت کاری به هلند دارای شرایط خاصی نیست و شما با داشتن برخی مدارک مانند رزومه قوی، مدرک زبان (در صورت نیاز کارفرما)، تخصص و دانش کافی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. برای شروع فرایند مهاجرت کاری به کشور هلند باید در ابتدا با کارفرمایان کشور هلند در ارتباط باشید. برای این کار باید در سایت‌های کاریابی کشور هلند رزومه خود را به این کارفرمایان ارسال کنید. همچنین بسیاری از آژانس‌های مهاجرتی نیز خدمات کاریابی در کشورهای خارجی به‌خصوص کشور هلند را ارائه می‌دهند.

بعد از ارسال رزومه و درخواست کار، در صورت تایید کارفرما، فرایند مهاجرت کاری شما به هلند آغاز می‌شود. باید اشاره کرد که در برخی موارد شما برای دریافت ویزای کاری نیازی به مدرک زبان ندارید اما داشتن مدرک زبان آیلتس می‌تواند فرایند دریافت ویزای کاری شما را بسیار آسان‌تر کند.

مزایا و معایب مهاجرت کاری به کشور هلند

باوجود ریسک و هزینه پایین مهاجرت به هلند از طریق دریافت ویزای کار، این روش دارای معایبی نیز است. از معایب مهاجرت کاری به کشور هلند می‌توان به‌سختی کار، عدم امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده و احتمال کم دریافت اقامت دائم کشور هلند اشاره کرد.

مهاجرت به هلند

در بسیاری از موارد، افراد باید بعد از پایان قرارداد کاری، به کشور خود بازگردند. شایان‌ذکر است که اگر قرارداد کاری شما بالای پنج سال باشد، شما می‌توانید بعد از پنج سال و در صورت رعایت قوانین کشور هلند طی این پنج سال، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید؛ چرا که شرط دریافت اقامت دائم کشور هلند، کارکردن به مدت پنج سال در این کشور است. مزایای مهاجرت به هلند از طریق کار عبارت‌اند از:

 • دریافت دستمزد بالا متناسب با تخصص
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی
 • داشتن بیمه و خدمات درمانی باکیفیت
 • دریافت به‌موقع حقوق
 • امکان دریافت اقامت دائم کشور هلند بعد از گذشت پنج سال
 • کارکردن در محیط‌های کاری استاندارد و به‌دوراز فشار و استرس

بهترین مشاغل برای مهاجرت کاری به هلند کدام‌اند؟

نرخ بیکاری در کشور هلند بسیار پایین است اما برخی از مشاغل موجود در کشور هلند مانند پزشکی و وکالت، دارای دستمزدهای بسیار بالاتری هستند. باید توجه داشت که مشاغل پردرآمد در کشور هلند متقاضیان زیادی دارند و احتمال دریافت ویزای کاری برای این مشاغل کمی دشوار است اما پیشنهاد می‌شود که اگر می‌خواهید به هلند مهاجرت کنید، درآمد سالانه شغل موردنظر خود در کشور هلند را بررسی کنید. پردرآمدترین مشاغل کشور هلند عبارت‌اند از:

 • پزشکی و جراحی
 • وکالت
 • مدیر بانک
 • مدیر اجرایی
 • اساتید دانشگاه
 • مدیر مالی
 • خلبانی
 • مدیر بازاریابی
 • برنامه‌نویس
 • مهندس نرم‌افزار و IT

مهاجرت به هلند با ثبت شرکت؛ روشی جذاب اما پرهزینه

اگر تمکن مالی بالایی دارید و کشور هلند را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید؛ یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به هلند برای شما، ثبت شرکت در این کشور است. دولت هلند این امکان را به افراد می‌دهد تا با ثبت شرکت در این کشور اقامت دائم هلند را دریافت کنند. مزیت اصلی این روش مهاجرتی به کشور هلند، سرعت بالا و آسانی آن است. شما می‌توانید بعد از ثبت شرکت به‌راحتی به هلند مهاجرت کرده و بدون نیاز به تحصیل یا کار در این کشور زندگی کنید.

مهاجرت به هلند

باید اشاره کرد که ثبت شرکت با سرمایه‌گذاری متفاوت است و این دو روش در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند. ثبت شرکت در هلند دارای پیچیدگی‌های خاص خود است و به‌راحتی نمی‌توان برای اخذ اقامت یا ویزا در این کشور شرکتی را ثبت کرد. برای مثال شرکت شما باید بعد از گذشت سه سال از فعالیت خود در هلند، سوددهی خوبی داشته باشد تا شما بتوانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. همچنین حداقل 10 تبعه هلندی باید در شرکت شما مشغول به کار شوند تا شرکت شما مجوز فعالیت خود را دریافت کند. با شرایط، مزایا و معایب مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت آشنا می‌شویم.

شرایط ثبت شرکت در هلند برای مهاجرت به این کشور

اولین شرط دولت هلند برای ثبت شرکت در این کشور این است که شرکت شما برای هلند سوددهی داشته باشد. همچنین شرکتی که شما در این کشور ثبت می‌کنید باید ایده‌ای نوآورانه داشته باشد. ثبت شرکت در کشور هلند دارای سیستم امتیازبندی مخصوص به خود است و شما برای این که شانس بیشتری در ثبت شرکت در هلند داشته باشید، باید بتوانید امتیازات مناسبی دریافت کنید. این سیستم امتیاز‌بندی بر اساس معیارهای مختلفی مانند سن کارفرما، تحصیلات کارفرما، تجربه کارفرما و ارزش‌افزوده شرکت موردنظر، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها را رده‌بندی می‌کند.

مزایا و معایب مهاجرت به هلند با ثبت شرکت

ثبت شرکت در هلند یکی از پیچیده‌ترین، دشوارترین و گران‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است. به همین علت باید با مزایا و معایب این روش مهاجرت به هلند کاملا آشنا بود. یکی از مهم‌ترین معایب این روش مهاجرتی، هزینه بالای آن است. شما برای ثبت شرکت به حداقل 2 میلیون یورو سرمایه نیاز دارید.

مهاجرت به هلند

البته باید اشاره کرد که به علت اقتصاد باثبات و پویای کشور هلند، ریسک ثبت شرکت در این کشور نسبتا پایین است و در صورت فعالیت اصولی و استاندارد، شما می‌توانید سود بسیار مناسبی از سرمایه‌گذاری در این کشور کسب کنید. همچنین یکی دیگر از معایب مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری این است که اگر شرکت شما بعد از گذشت مهلت تعیین شده توسط دولت هلند، ارزش‌افزوده‌ای برای این کشور نداشته باشد، کسب‌وکار شما تعطیل می‌شود و شما باید به کشور خود بازگردید. مزایای مهاجرت به هلند با ثبت شرکت عبارت‌اند از:

 • ثبت شرکت در یکی از رقابتی‌ترین اقتصادهای اروپا و جهان
 • امکان دریافت اقامت دائم کشور هلند
 • کارآفرینی بدون دغدغه و استرس در یک کشور باثبات و امن
 • بازدهی بالا و کسب سود مناسب
 • امکان ارتباط با بهترین شرکت‌های خارجی بدون محدودیت

مهاجرت به هلند با سرمایه‌گذاری؛ آسان درعین‌حال پیچیده

یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرتی به بسیاری از کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. کشور هلند نیز این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در اقتصاد این کشور، به هلند مهاجرت کنند. حداقل هزینه سرمایه‌گذاری در هلند یک میلیون و 250 هزار یورو است. این هزینه به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر مناسب است؛ چرا که شما با این مبلغ می‌توانید ویزای یکی از بهترین کشورهای اروپایی را دریافت کنید.

بعد از گذشت پنج سال شما می‌توانید اقامت دائم کشور هلند را نیاز کسب کنید. باید اشاره کرد که باوجود سرعت بالا و دشواری کم مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری، این روش پیچیدگی‌های زیادی نیز دارد؛ چرا که دولت هلند معیارها و شروط زیادی برای اطمینان از سرمایه‌گذاری مطمئن در این کشور دارد.

مهاجرت به هلند

شرایط مهاجرت به طریق سرمایه‌گذاری در هلند چگونه است؟

سرمایه‌گذاری در هلند برای مهاجرت به این کشور دارای روش‌های بسیار متنوعی مانند ثبت شرکت، خرید خانه و کارآفرینی است. هر یک از این روش‌ها دارای شرایط مخصوص به خود هستند اما به‌طورکلی برای هرگونه سرمایه‌گذاری در کشور هلند، شما به حداقل 1250000 یورو نیاز دارید. باید اشاره کرد که امکان دریافت اقامت یا ویزا با خرید ملک به‌صورت مستقیم در هلند وجود ندارد.

برای ثبت شرکت نیز شما باید علاوه بر پرداخت هزینه عنوان‌شده، دارای یک بیزینس پلن جذاب نیز باشید تا دولت هلند مجوز فعالیت شما را صادر کند. به‌طورکلی دولت هلند در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بسیار سخت‌گیر است. یکی از روش‌هایی که فرایند سرمایه‌گذاری در این کشور و مهاجرت به آن را آسان می‌کند، استفاده از خدمات آژانس‌های مهاجرتی است؛ چرا که این آژانس‌ها تجربه خوبی در این زمینه دارند و می‌توانند شما را به‌خوبی راهنمایی کنند.

با مزایا و معایب مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری آشنا شوید

باوجود جذابیت بالای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری، این روش نیز دارای معایب و مزایای مخصوص به خود است. برای مثال از معایب این روش مهاجرت به هلند، می‌توان به هزینه بسیار بالای آن اشاره کرد. باوجود ریسک پایین سرمایه‌گذاری در کشورهای پیشرفته اروپایی مانند هلند، برای بسیاری از افراد امکان سرمایه‌گذاری 1250000 وجود ندارد. همچنین اگر برای کسب‌وکار شما مشکلی به وجود بیاید و سوددهی مناسبی نداشته باشید، باید به کشور خود بازگردید. مزایای مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از:

 • سرمایه‌گذاری در یکی از بهترین کشورهای اروپا و جهان
 • تنوع بالای زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشور هلند
 • امکان دریافت ویزای هلند برای اعضای خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم بعد از پنج سال فعالیت در کشور هلند
مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند با ازدواج؛ روشی کم‌هزینه اما دشوار

یکی از روش‌های رایج مهاجرت که طی سال‌های اخیر نیز بسیار محبوب شده است، مهاجرت از طریق ازدواج می‌باشد. کشور هلند نیز این امکان را برای اتباع خارجی فراهم آورده است تا با ازدواج با اتباع هلندی، اقامت کشور هلند را دریافت کنند. به‌طورکلی دریافت اقامت هلند با ازدواج با اتباع هلندی آسان است و شما می‌توانید بعد از ازدواج با یک تبعه هلندی، اقامت این کشور را دریافت کنید اما دولت هلند برای اثبات واقعی بودن این ازدواج شروط به خصوصی دارد.

برای دریافت اقامت کشور هلند، فرد خارجی باید سه سال منتظر بماند و طی این سه سال از همسر خود جدا نشود. این روش مهاجرتی به نسبت روش‌های دیگر آسان است اما از آن‌جایی که دولت هلند برای اطمینان از صوری نبودن ازدواج شروط دشواری دارد و همچنین پیداکردن یک تبعه هلندی که برای ازدواج با شما رضایت داشته باشد، سخت است؛ بسیاری از افراد از این روش برای مهاجرت به هلند استفاده نمی‌کنند. با شرایط، معایب و مزایای مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج آشنا می‌شویم.

شرایط لازم برای مهاجرت به هلند با ازدواج

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کشور هلند برای افرادی که صرفا با هم دوست یا نامزد هستند نیز ویزا صادر می‌کند تا وارد کشور هلند شده و با یکدیگر ازدواج کنند. البته باید اشاره داشت که یکی از زوج‌ها باید تبعه هلند باشند. برای دریافت این ویزا افراد باید به دولت هلند اثبات کنند که رابطه و دوستی آن‌ها صوری نیست و حداقل دو سال از زمان آشنایی آن‌ها می‌گذرد.

افراد برای اثبات دوستی خود می‌توانند از عکس‌ها یا چت‌های خود استفاده کند. بعد از ازدواج با یک تبعه هلندی می‌توان اقامت موقت این کشور را دریافت کرد. باید اشاره کرد که برای دریافت ویزای موقت در هنگام ازدواج، فرد خارجی باید تمکن مالی خود برای یک سال را نیز اثبات کند. بعد از گذشت سه سال از ازدواج و در صورت عدم جدایی، می‌توان اقامت دائم کشور هلند را نیز کسب کرد.

مهاجرت به هلند

مزایا و معایب مهاجرت از طریق ازدواج به کشور هلند

یکی از روش‌های مهاجرت به هلند که تقریبا عیب خاصی ندارد، مهاجرت از طریق ازدواج است؛ چرا که شما برای مهاجرت به هلند و دریافت اقامت این کشور از طریق ازدواج نیاز به پرداخت هزینه خاصی ندارید. همچنین برای مهاجرت به کشور هلند از این طریق، نیازی به تخصص یا تحصیل نیز نیست.

شاید بتوان گفت تنها دشواری این روش مهاجرت، پیداکردن یک تبعه هلندی است که تمایل به ازدواج با شما را داشته باشد که این مشکل نیز با سایت‌های دوست‌یابی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند از بین برود. مزایای مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج عبارت‌اند از:

 • کم‌هزینه‌ترین و آسان‌ترین روش مهاجرتی
 • دریافت سریع اقامت دائم کشور هلند
 • امکان آشنایی با فرهنگ اتباع هلندی
 • امکان اشتغال بدون محدودیت به نسبت مهاجرت تحصیلی

مهاجرت با استفاده از تولد فرزند در خاک هلند

بسیاری از کشورها به والدین فرزندانی که در این کشورها متولد شوند، اقامت می‌دهند. هلند یکی از کشور‌هایی است که این قانون در آن وجود ندارد و شما فقط در صورتی می‌توانید برای فرزند خود در این کشور تابعیت دریافت کنید که همسر شما دارای تابعیت هلندی باشد.

به‌طورکلی دریافت تابعیت برای فرزند در هلند از قانون خون پیروی می‌کند و حتما یکی از والدین کودک باید دارای تابعیت این کشور باشد. همچنین باید اشاره کرد که امکان دریافت تابعیت کشور هلند برای والدین غیر هلندی کودک وجود ندارد. شما می‌توانید با ازدواج با یک تبعه هلندی طبق شرایط ذکر شده، اقامت این کشور را دریافت کنید و سپس فرزند خود را به دنیا آورید تا هر دو بتوانید اقامت کشور هلند را دریافت کنید.

مهاجرت به هلند

مزایای و معایب تولد فرزند در هلند برای مهاجرت را بشناسیم

همان‌طور که عنوان شد بدون این که مادر یا پدر کودک دارای تابعیت هلند باشند، امکان دریافت اقامت و تابعیت هلند برای کودک وجود ندارد. به همین علت این روش مزایای زیادی ندارد و نمی‌توان گفت که یک روش مهاجرتی مناسب است. برای دریافت اقامت هلند برای فرزند خود، فقط باید با یک تبعه هلندی ازدواج کرده و سپس فرزند خود را به دنیا بیاورید.

مهاجرت ورزشکاران به کشور هلند

کشور هلند این امکان را برای ورزشکاران حرفه‌ای فراهم کرده است تا با دریافت ویزای ورزشی به این کشور مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند. این روش مهاجرت به هلند یک شرط خاص دارد و آن این است که ورزش باید منبع کسب درآمد و شغل اصلی ورزشکار باشد. به‌عبارت‌دیگر فرد باید یک ورزشکار حرفه‌ای باشد و بتواند هزینه‌های زندگی خود را صرفا با ورزش تامین کند؛ چرا که افرادی که ویزای وزرشی کشور هلند را دریافت می‌کنند امکان اشتغال در زمینه‌های دیگر را نخواهند داشت.

مهاجرت به هلند

کسب مقام در تورنمنت‌های بین‌المللی مانند المپیک، می‌تواند فرایند دریافت ویزای ورزشی ورزشکاران را سرعت ببخشد. ورزشکاران بعد از دریافت ویزای ورزشی و کار در زمینه تخصصی خود می‌توانند در آینده اقامت دائم و پاسپورت کشور هلند را نیز دریافت کنند. باید اشاره کرد که هلند یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای ورزشکاران است؛ چرا که این کشور در بسیاری از ورزش‌ها مانند فوتبال، جزو بهترین کشورهای جهان است.

برای مهاجرت به هلند آماده اید؟

در اولین فرصت با مشاورین ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما؛ بهترین راهکارهای مهاجرت به هلند را به شما ارائه نمایند

بهترین روش مهاجرت به هلند کدام است؟

همان‌طور که عنوان شد، روش‌های بسیاری برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد که افراد می‌توانند بسته به بودجه و توانایی‌های خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنند. از بین تمام روش‌های عنوان‌شده، مهاجرت تحصیلی و کاری را می‌توان بهترین روش‌های مهاجرت به هلند نامید؛ چرا که ریسک این روش‌ها بسیار پایین است و شما می‌توانید با هزینه‌ای اندک و در سریع‌ترین زمان ممکن به هلند مهاجرت کنید.

مهاجرت به هلند

در این روش‌ها شما امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور هلند را نیز خواهید داشت. باید اشاره کرد که بهترین روش مهاجرت به هلند برای هر شخص متفاوت است و پیشنهاد می‌شود برای بررسی و انتخاب بهترین روش مهاجرت به این کشور که با شرایط و بودجه شما تطابق داشته باشد، از خدمات مشاوره‌ای یک آژانس مهاجرتی باتجربه در این زمینه استفاده کنید.

شرایط دریافت اقامت دائم کشور هلند پس از مهاجرت

همان‌طور که عنوان شد، شما می‌توانید با مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، دریافت ویزای ورزشی و ازدواج اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. شرایط اخذ اقامت دائم کشور هلند بسیار ساده است و شما باید به مدت پنج سال در هلند به طور موقت اقامت داشته باشید و سپس برای دریافت اقامت دائم آن اقدام کنید.

باید اشاره کرد که دریافت اقامت دائم هلند نیازمند رعایت برخی نکات مانند پرداخت مالیات و رعایت قوانین این کشور است. همچنین اگر از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کرده باشید، باید پس از گذراندن دوران تحصیل خود ویزای کاری کشور هلند را دریافت کرده و به مدت پنج سال در این کشور مشغول به کار شوید تا اجازه دریافت اقامت دائم هلند را دریافت کنید.

مهاجرت به هلند

یکی از مهم‌ترین شروط دریافت اقامت دائم هلند، رعایت قوانین این کشور و نداشتن سابقه کیفری و جریمه قانونی است. همچنین در صورت داشتن درآمد، باید مالیات درآمد خود را به طور کامل پرداخت کنید. شایان‌ذکر است که بعد از طی دوره پنج ساله، درخواست اقامت دائم شما باید توسط دولت کشور هلند بررسی و سپس تایید شود.

شرایط دریافت پاسپورت کشور هلند پس از مهاجرت

پاسپورت کشور هلند، پنجمین پاسپورت معتبر دنیا است و قطعا بسیاری از مهاجرین علاقه دارند که پاسپورت این کشور را دریافت کنند. قدم اول برای دریافت پاسپورت این کشور، دریافت اقامت دائم هلند است. افراد بعد از دریافت اقامت دائم هلند، بعد از مدت کوتاهی می‌توانند پاسپورت این کشور را درخواست کنند.

مهاجرت به هلند

باید توجه داشت که شما با دریافت پاسپورت این کشور، شهروند هلند به‌شمار می‌آیید و می‌توانید به بیش از 180 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. البته باید اشاره داشت که با ویزای تحصیلی یا کاری هلند نیز می‌توان به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا با استفاده از ویزای شنگن سفر کرد.

هزینه مهاجرت به هلند چه میزان است؟

هزینه مهاجرت به هلند بسته به روش مهاجرتی می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ برای مثال هزینه تحصیل در هلند در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بین 4 الی 20 هزار یورو متغیر است. این هزینه جدا از هزینه‌های اجاره و پوشاک می‌باشد. از طرف دیگر هزینه مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری چیزی در حدود یک میلیون و 250 هزار یورو است. اگر توانایی پرداخت مبالغ عنوان شده را ندارید، مهاجرت کاری بهترین روش مهاجرتی برای شما است.

شرایط زندگی در هلند؛ یک زندگی ایده‌آل اروپایی

کشورهای اروپایی اختلاف طبقاتی بسیار پایینی دارند و به همین علت یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت به‌شمار می‌آیند؛ چرا که افراد می‌توانند زندگی خود را در این کشور از صفر آغاز کنند و در صورت تلاش مستمر، در سریع‌ترین زمان ممکن به شرایط زندگی ایده‌آل خود دست پیدا کنند.

کشور هلند یکی از بهترین کشورها در این زمینه است؛ چرا که هلند در تمامی فاکتورهای رفاهی جزو 10 کشور برتر دنیا است. همچنین نرخ دستمزدها در کشور هلند بسیار مناسب می‌باشد که این امر باعث می‌شود شما بتوانید به‌عنوان یک مهاجر درآمد خوبی داشته باشید و زندگی مناسبی برای خانواده خود فراهم کنید. همچنین باتوجه‌به نرخ دستمزد بالا، امکان اجاره خانه، خرید پوشاک و خرید مواد غذایی بسیار آسان است.

مهاجرت به هلند

همان‌طور که می‌دانید کشور هلند قلب صنعت پرورش گل در جهان است و هرساله در این کشور، جشنواره‌ها و کارناوال‌های مختلف گل برگزار می‌شود که دیدن آن‌ها می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد. یکی دیگر از جذابیت‌های زندگی در هلند، زندگی در یک کشور فوق مدرن و پیشرفته است که شما به جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا بدون محدودیت و با هزینه کم دسترسی دارید.

شهرهای مختلف کشور هلند مانند آمستردام و نوتردام دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان است که شما در اوقات فراغت خود می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. باید اشاره کرد که با تحصیل در کشور هلند می‌توانید به‌راحتی به کشورهای همسایه هلند مانند آلمان سفر کرده و از آن‌ها هم دیدن کنید.

هزینه‌های زندگی در هلند؛ مناسب برای یک کشور اروپایی

زندگی در کشورهای اروپایی باوجود امکانات زیاد، هزینه نسبتا بالایی دارد. کشور هلند نیز یک کشور اروپایی نسبتا گران به‌شمار می‌آید که هزینه زندگی در آن بالا است. اما باید توجه داشت که با نرخ بالای دستمزدها در این کشور، افراد می‌توانند هزینه‌های بالای زندگی در این کشور را پرداخت کنند. همچنین این هزینه بالا باعث شده است که شرایط زندگی در هلند بسیار ایده‌آل باشد و افراد بتوانند در رفاه کامل زندگی کنند.

متوسط حقوق در هلند بین 2500 الی 3000 یورو پس از کسر مالیات است. باید اشاره کرد که هزینه زندگی دانشجویی در هلند نسبتا مناسب است و دانشجویان می‌توانند با هزینه‌ای بین 5 الی 10 هزار یورو در سال به‌صورت کاملا مناسب زندگی کنند.

شایان‌ذکر است که هزینه تحصیل جدا از هزینه زندگی در هلند می‌ّبا‌شد. برای مثال هزینه اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر در کشور هلند به طور متوسط در حدود 1000 یورو است که دانشجویان می‌توانند با تقسیم اجاره خانه، در یک خانه به‌صورت شریکی زندگی کنند تا هزینه‌های زندگی خود را کاهش دهند.

مهاجرت به هلند

امکانات رفاهی کشور هلند برای مهاجرین

یکی از مزیت‌های اصلی کشور‌های اروپایی به‌خصوص هلند، امکانات رفاهی و خدماتی جذاب این کشورها برای مهاجرین است. به علت این که این کشورها بسیار مهاجرپذیر هستند، امکانات رفاهی و خدماتی برای مهاجرین نیز به‌صورت کامل در دسترس است. از امکانات جذاب خدماتی و رفاهی کشور هلند می‌توان به سیستم حمل‌ونقل عمومی بسیار گسترده و پیشرفته این کشور اشاره کرد؛ افراد می‌توانند با استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی کشور هلند بدون نیاز به خودرو، به تمام شهرها و جاذبه‌های توریستی این کشور با کم‌ترین هزینه سفر کنند. دیگر امکانات خدماتی و رفاهی کشور هلند برای مهاجرین عبارت‌اند از:

 • بیمه درمانی بسیار پیشرفته با هزینه مناسب
 • اینترنت پرسرعت
 • دسترسی به بانک‌های جهانی و امکان جابه‌جایی پول بین کشورهای مختلف
 • سیستم حمل‌ونقل عمومی بی‌نظیر
 • امکان خرید خودرو با اقساط بدون بهره
 • امکان خرید خانه با اقساط بلندمدت
 • تحصیل فرزندان به‌صورت رایگان در مدارس دولتی کشور هلند

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به هلند

از بین تمام روش‌های مهاجرت به هلند، مهاجرت کاری ارزان‌ترین روش مهاجرت به این کشور به‌شمار می‌آید. بعد از مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی نیز روشی ارزان برای مهاجرت به هلند است

به‌طورکلی روشی سریع و بدون دردسر برای مهاجرت به هلند وجود ندارد اما مهاجرت از طریق تحصیل و سرمایه‌گذاری جزو سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به هلند به‌شمار می‌آیند. همچنین مهاجرت از طریق ازدواج نیز فرایند بسیار کوتاهی دارد

هلند دارای شهرهای بزرگ مهاجرپذیر بسیاری مانند آمستردام، روتردام و لاهه است که شما بسته به شرایط خود می‌توانید به یکی از این شهرها مهاجرت کنید اما به‌طورکلی بیشتر افراد به شهرهای روتردام و آمستردام مهاجرت می‌کنند؛ چرا که بیشتر دانشگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ هلند در این دو شهر قرار دارند

هزینه مها‌جرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری حداقل 1250000 یورو است. همچنین هزینه شروع یک استارتاپ یا کارآفرینی در هلند برای مها‌جرت نیز، 125000 یورو می‌باشد

در تمام مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توان در کشور هلند برای مها‌جرت تحصیلی اقدام کرد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی به‌صورت سالیانه بین 10 الی 20 هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد بین 8 الی 12 هزار یورو خواهد بود. این هزینه بسته به دانشگاه و رشته موردنظر شما می‌تواند متفاوت باشد

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند؛ زندگی در کشوری مدرن و امن

کشورهای اروپایی همواره انتخاب اول بسیاری از دانشجویان و افراد علاقه‌مند به مهاجرت است؛ چرا که این کشورها امکانات بسیار مناسبی برای مهاجرین دارند و افراد می‌توانند زندگی بسیار ایده‌آلی را در این کشورها تجربه کنند. یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی اروپا، کشور هلند است که به مهاجرت به آن می‌تواند زندگی و درآمد شما را متحول کند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به هلند وجود دارد که شما می‌توانید بسته به شرایط و بودجه خود از طریق یکی از آن‌ها به این کشور زیبا و مدرن اروپایی مهاجرت کنید.

پیشنهاد می‌شود برای تسریع فرایند مها‌جرت خود، از خدمات آژانس‌های مها‌جرتی فعال و باتجربه در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید بهترین روش مهاجرتی را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که مها‌‌جرت یکی فرایند بسیار پیچیده و دشوار است و همراهی این آژانس‌ها می‌تواند این مسیر دشوار را برای شما آسان کند.

برای مهاجرت به هلند آماده اید؟

در اولین فرصت با مشاورین ما تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما؛ بهترین راهکارهای مهاجرت به هلند را به شما ارائه نمایند

نظرات و سوالات شما

منتظر سوالات و دیدگاه های شما هستیم

موضوع : مهاجرت به هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.